Marlena Wieczorek otrzymała stypendium twórcze ZAiKS

marlena-wieczorek-otrzymala-stypendium-tworcze-zaiks

Marlena Wieczorek, redaktor naczelna czasopisma www.meakultura.pl otrzymała już po raz kolejny stypendium twórcze Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Celem statutowym Funduszu Popierania Twórczości jest m.in. udzielanie pomocy, inicjowanie i wspomaganie dziedzin twórczości o trwałych wartościach kulturalnych, propagowanie twórczości polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tych rodzajów, które reprezentują wysokie walory artystyczne i wychowawcze, udzielanie pomocy finansowej instytucjom i twórcom, propagującym kulturę polską, a także otaczanie szczególną opieką wartościowych i ambitnych w swej formie i treści utworów artystycznych.

Marlena Wieczorek jest muzykologiem. Tematem jej rozprawy doktorskiej była twórczość polskiego kompozytora emigracyjnego Romana Maciejewskiego. Jest managerką kultury i prezesem Fundacji MEAKULTURA. Jest kierowniczką studiów podyplomowych Muzyka w Mediach w Collegium Civitas. Prowadzi praktyki uniwersyteckie i staże zawodowe (między innymi we współpracy z Narodowym Centrum Kultury). Jest jurorką „Paszportów Polityki” oraz „Koryfeuszy Muzyki Polskiej”, pomysłodawczynią oraz organizatorką Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA”. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 2013 i 2017 roku). Opublikowała szereg artykułów i dwie książki.

Dziękujemy Funduszowi Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za przyznane fundusze. Są one nie tylko nieocenionym wsparciem finansowym, ale także potwierdzeniem sensu istnienia wszelkiego rodzaju oddolnie tworzonych instytucji, których działania służą promocji wartościowej muzyki. Wsparcie finansowe pomaga nam działać i istnieć. 

Opublikowano: 2019-08-25

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.