Marlena Wieczorek w Radzie Programowej Music Export Poland

marlena-wieczorek-w-radzie-programowej-music-export-poland

Music Export Poland (MExP), to biuro eksportowe polskiej muzyki, które stawia sobie za cel doprowadzenie do radykalnego zwiększenia eksportu polskich utworów, artystów i nagrań na rynki zagraniczne. 

Realizacji tego przedsięwzięcia podjęły się - dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - zrzeszające twórców Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz reprezentujący firmy muzyczne Związek Producentów Audio-Video.

Naturalnym obszarem działania tych organizacji jest promowanie i upowszechnianie repertuaru swoich członków także poza Polską. Także zagraniczne doświadczenia wskazują na to, że właśnie stowarzyszenia twórców i producentów są predystynowane do tego, by tworzyć biura eksportowe muzyki. Niezbędne, aby sukces był pełen, jest także wsparcie ministerstw odpowiedzialnych za sprawy kultury.

W ramach działań organizacji wybrano Radę Programową, jej członkiem została redaktor naczelna MEAKULTURA.pl i Prezes Fundacji MEAKULTURA dr Marlena Wieczorek.

Pozostalymi członkami są: Anna Marzec, Joanna Drozda, Wanda Kwietniewska, Maciej Pilarczyk, Remek Zawadzki, Anna Stańko, Mariusz Duda, Monika Zawisza, Krzysztof Szczepański, Marcin Grabski (Tytus) oraz Piotr Liroy Marzec.

 Więcej o projekcie: www.musicexportpoland.org

Opublikowano: 2019-08-25

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.