Nagradzamy krytyków i dziennikarzy muzycznych!

nagradzamy-krytykow-i-dziennikarzy-muzycznych

Fundacja MEAKULTURA już po raz czwarty ma przyjemność ogłosić konkurs dla krytyków muzycznych „KROPKA”. Dla najlepszych autorów przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe. Głównym Współorganizatorem konkursu i Fundatorem Grand Prix w IV edycji jest Instytut Muzyki i Tańca.

Teksty można nadsyłać do 15 października 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurskropka.pl lub na adres: kropka@fundacjameakultura.pl. W jury, jak co roku, zasiądą znawcy krytyki muzycznej, przedstawiciele instytucji kultury i mediów, którzy wręczą zwycięzcom nagrody 5 grudnia w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie.

„KROPKA” to jedyny w Polsce konkurs, którego celem jest promowanie rzetelnej krytyki muzycznej, wspieranie dziennikarzy debiutujących oraz docenianie autorów piszących o muzyce polskiej za granicą.

Tegoroczne nagrody to:

- Grand Prix w wysokości 3000 zł ufundowane przez Instytut Muzyki i Tańca,

- dwie Nagrody Główne w wysokości 2500 zł ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS,

- Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju (fundatorem nagrody rzeczowej jest Instytut Adama Mickiewicza),

- Wyróżnienie dla Debiutanta (Nagroda Dyrektora-Redaktora Naczelnego PWM).

W IV edycji przewidziane są również:

- Nagroda Fundacji MEAKULTURA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej

- Nagroda Specjalna Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich dla osób działających na rzecz muzyki w radiu i telewizji

- Nagroda Specjalna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

-Nagroda Indywidualna Piotra Metza za najlepszy tekst o muzyce popularnej

Laureaci otrzymają też nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Jury konkursu: dr Daniel Cichy (Przewodniczący), dr hab. Joanna Maleszyńska, dr Anna Ignatowicz-Glińska (Stowarzyszenie Autorów ZAiKS), Agata Kwiecińska, dr hab. Mirosław Pęczak, Rafał Księżyk, Remigiusz Mazur-Hanaj.

Głównym Współorganizatorem Konkursu i Fundatorem Grand Prix, dzięki któremu konkurs może być kontynuowany, jest Instytut Muzyki i Tańca. Konkurs już po raz czwarty otrzymał wsparcie Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Partnerami Konkursu są: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Instytut Adama Mickiewicza (program Polska Music) oraz Fundacja Legalna Kultura. Partnerem Gali jest Związek Artystów Wykonawców STOART. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Narodowe Centrum Kultury, a patroni medialni wydarzenia to: Polskie Radio, TVP Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC i czasopismo meakultura.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 listopada, a uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 grudnia.

Więcej szczegółów na stronie konkursu: http://www.konkurskropka.pl/.

 

 

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Partnerzy
Sponsorzy
EN
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.