Patronat MEAKULTURY - kursy muzyczne „Małopolska Akademia Talentów”

patronat-meakultury-kursy-muzyczne-malopolska-akademia-talentow

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” w dniach 28 czerwca - 5 lipca 2015 roku po raz pierwszy organizuje kursy muzyczne „Małopolska Akademia Talentów”, które odbędą się w Łącku. Poza kursami i wykładami uczestnicy (oraz szersza publiczność zamieszkująca okolicę) będą mogli wziąć udział w rozmaitych ogólnodostępnych wydarzeniach artystycznych, m.in. koncertach uczestników oraz wykładowców.

Projekt adresowany jest do uzdolnionych uczniów szkół muzycznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób z małych miejscowości oraz utrudnionym dostępem do edukacji kulturalnej czy nie mających styczności z wydarzeniami artystycznymi wysokiej rangi związanymi z muzyką klasyczną. Cele „Małopolskiej Akademii Talentów” oscylują wokół wspomagania edukacji młodych adeptów sztuki muzycznej i umożliwiania im rozwoju artystycznego pod wpływem zetknięcia się z doświadczonymi i uznanymi autorytetami wybranych specjalności - Janem Kalinowskim, Gajuszem Kęską, Orianą Masternak, Stanisławem Strączkiem, Markiem Szlezerem oraz Beatą Urbanek-Kalinowską. Ponadto projekt ma promować region Małopolski, szczególnie prężnie rozwijający się pod względem kultury wysokiej.

„Małopolska Akademia Talentów” powstała z inicjatywy dwóch wspaniałych krakowskich muzyków tworzących zespół Cracow Duo. Z ich dorobkiem i działalnością można zapoznać się na stronie www.cracowduo.com

Program kursu:

28 czerwca 2015

18.00 Koncert inauguracyjny w wykonaniu pedagogów prowadzących kursy

29 czerwca 2015

9.00 Rejestracja

10.00 Spotkanie organizacyjne

30 czerwca 2015

1 lipca 2015

18.00 Muzyka baroku i wczesnego klasycyzmu

2 lipca 2015

18.00 Koncert klasy fortepianu