Patronat MEAKULTURY - kursy muzyczne „Małopolska Akademia Talentów”

patronat-meakultury-kursy-muzyczne-malopolska-akademia-talentow

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” w dniach 28 czerwca - 5 lipca 2015 roku po raz pierwszy organizuje kursy muzyczne „Małopolska Akademia Talentów”, które odbędą się w Łącku. Poza kursami i wykładami uczestnicy (oraz szersza publiczność zamieszkująca okolicę) będą mogli wziąć udział w rozmaitych ogólnodostępnych wydarzeniach artystycznych, m.in. koncertach uczestników oraz wykładowców.

Projekt adresowany jest do uzdolnionych uczniów szkół muzycznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób z małych miejscowości oraz utrudnionym dostępem do edukacji kulturalnej czy nie mających styczności z wydarzeniami artystycznymi wysokiej rangi związanymi z muzyką klasyczną. Cele „Małopolskiej Akademii Talentów” oscylują wokół wspomagania edukacji młodych adeptów sztuki muzycznej i umożliwiania im rozwoju artystycznego pod wpływem zetknięcia się z doświadczonymi i uznanymi autorytetami wybranych specjalności - Janem Kalinowskim, Gajuszem Kęską, Orianą Masternak, Stanisławem Strączkiem, Markiem Szlezerem oraz Beatą Urbanek-Kalinowską. Ponadto projekt ma promować region Małopolski, szczególnie prężnie rozwijający się pod względem kultury wysokiej.

„Małopolska Akademia Talentów” powstała z inicjatywy dwóch wspaniałych krakowskich muzyków tworzących zespół Cracow Duo. Z ich dorobkiem i działalnością można zapoznać się na stronie www.cracowduo.com

Program kursu:

28 czerwca 2015

18.00 Koncert inauguracyjny w wykonaniu pedagogów prowadzących kursy

29 czerwca 2015

9.00 Rejestracja 

10.00 Spotkanie organizacyjne

Zajęcia dydaktyczne

30 czerwca 2015

Zajęcia dydaktyczne

1 lipca 2015

Zajęcia dydaktyczne

18.00 Muzyka baroku i wczesnego klasycyzmu

2 lipca 2015

Zajęcia dydaktyczne

18.00 Koncert klasy fortepianu

3 lipca 2015

Zajęcia dydaktyczne

18.00 Koncert klasy skrzypiec, wiolonczeli i kameralistyki

4 lipca 2015

Zajęcia dydaktyczne

18.00 Koncert w Czasławiu z udziałem wyróżnionych uczestników

18.00 Koncert plenerowy zespołów dętych

5 lipca 2015

16.00 Koncert uczestników kursu pianistycznego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

18.00 Koncert finałowy z udziałem wyróżnionych uczestników

Zapisy trwają do 10 czerwca

Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia strony: www.kursymuzyczne.com, gdzie można pobrać kartę zgłoszeniową czy zapoznać się z warunkami uczestnictwa,  a także profilu na facebooku www.facebook.com/kursymuzyczne

 

Opublikowano: 2015-06-07

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.