Projekty Fundacji MEAKULTURA w Europie

projekty-fundacji-meakultura-w-europie

W nadchodzących miesiącach Fundacja MeaKULTURA, we współpracy z agencją SONORA, zaprezentują dwa międzynarodowe projekty, Zooming: Ireland oraz Zooming: Estonia.

1. lutego w Hugh Lane Gallery w Dublinie odbędzie się koncert będący częścią projektu Zooming: Ireland. W jego ramach zaprezentowane zostaną utwory kompozytorów z Irlandii: Endy Bates'a, Judith Ring, Eda Bennetta, oraz Polaków: Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Witolda Lutosławskiego, Artura Kroschela, Rafała Zapały i Kazimierza Serockiego.

11. kwietnia w ramach festiwalu Estonian Music Days w Tallinie odbędzie się koncert będący drugą częścią projektu Zooming: Estonia. Na koncercie tym zabrzmią utwory Estończyków: Marii Kõrvits, Andrusa Kallastu, Age Veermoos, Tõnu Kõrvitsa, Mari Vihmand, oraz Polaków: Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Witolda Lutosławskiego, Michała Ossowskiego, Rafała Zapały, Artura Kroschela oraz Kazimierza Serockiego. Kompozycje Age Veermoos oraz Michała Ossowskiego będą miały przy tej okazji swoje światowe premiery.

Pomysłodawcami serii koncertów-wymian Zooming: są Stanisław Suchora z agencji SONORA oraz dyrektor artystyczny Sepia Ensemble – Artur Kroschel. Wykonawcami obu koncertów będą muzycy poznańskiego zespołu Sepia Ensemble.

Wspierają nas:

Instytut Adama Mickiewicza