Przyznano nagrody w IV Konkursie Polskich Krytyków Muzycznych "Kropka"

przyznano-nagrody-w-iv-konkursie-polskich-krytykow-muzycznych-kropka

Miło nam poinformować, że Jury Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA, po zapoznaniu się z tekstami zakwalifikowanymi do czwartej edycji konkursu, które napłynęły do nas z licznych redakcji i od osób prywatnych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Grand Prix za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2017

Rafał Wawrzyńczyk za tekst Ciemne centrum  (dwutygodnik.com)

2. Nagroda Główna w kategorii artykuł/felieton

Aleksander Przybylski za tekst Melotypy  ("Ruch Muzyczny")

3. Nagroda Główna w kategorii recenzja/relacja

Karolina Dąbek za tekst Trans jesieni – zmierzch awangardy. Warszawska Jesień 2017  ("Glissando")

4. Wyróżnienie dla debiutanta

Przemysław Górecki za tekst Posłuchajmy, co tak gra. Sześć razy Maryla Rodowicz (tekst niepublikowany)

5. Nagroda Specjalna

Dirk Wieschollek za tekst Ego-Shooter mit Achillesferse  ("Dissonance")

Dodatkowo w ramach konkursu przyznano:

Nagrodę Specjalną Instytutu Fryderyka Chopina za tekst o muzyce klasycznej

Adam Wiedemann za tekst Zachód słońca (dwutygodnik.com)

Nagrodę Indywidualną Piotra Metza za tekst o muzyce popularnej

Olga Drenda za tekst The Future Sound of Poland (tekst towarzyszył wystawie „140 uderzeń na minutę” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej)

Podczas Gali Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych (5 grudnia 2018, Ul. Fredry 8, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Warszawa) poznamy laureatów:

- Nagrody Specjalnej Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich za działalność na rzecz muzyki w radiu i telewizji

- Nagrody Fundacji MEAKULTURA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej

- Nagrody Publiczności za najlepszą książkę o muzyce wydaną w 2017 roku

LAUREATOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Jury obradowało w składzie:

dr Daniel Cichy (Przewodniczący)

dr hab. Joanna Maleszyńska

dr Anna Ignatowicz-Glińska