kropka

Zgodnie z powszechną opinią krytykować potrafi każdy. Dużo rzadszą umiejętnością jest głębsza refleksja i wnikliwa ocena zjawiska. Jeszcze rzadziej zdarza się formułować własne, oryginalne sądy w taki sposób, by swą atrakcyjnością same przyciągnęły odbiorcę.

Wierzymy, że rzetelna krytyka muzyczna może, i powinna być, prawdziwą sztuką, dlatego stworzyliśmy Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA.

Wydarzenie to ma szansę przyczynić się do integracji środowiska, które, ze względu na ogromną różnorodność gatunków oraz niszowy charakter niektórych nurtów muzycznych, pozostaje bardzo rozproszone.

3. edycja Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA

Już po raz trzeci nagradzamy krytyków muzycznych.
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

W Jury obradować będą w tym roku Daniel Cichy, Ewa Szczecińska, Waldemar Kuligowski, Paweł Gancarczyk, Miłosz Bembinow, Mariusz Gradowski, Rafał Księżyk i Piotr Metz.

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znaleźli się m.in. Anna R. Burzyńska, Dorota Kozińska, Paweł Siechowicz, Barbara Kinga Majewska.

Nagrodę Specjalną otrzymali wybitni dziennikarze zagraniczni, tacy jak Alex Ross z „The New Yorkera” czy John Allison z brytyjskiego „Opera Magazine”.

Konkurs otrzymał wsparcie z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.