Wyniki konkursu - trzecia edycja

Miło nam poinformować, że Jury Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA, po zapoznaniu się z tekstami zakwalifikowanymi do trzeciej edycji, które napłynęły do nas z licznych redakcji, blogów i od osób prywatnych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Grand Prix za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2016

Kaja Prusinowska za tekst Mama ma, trochę dobra, trochę zła...  ("Muzyka W Mieście")

2. Nagroda Główna w kategorii artykuł/felieton

Małgorzata Gąsiorowska za tekst Kanon XIX/XX: Kisielewski  ("Ruch Muzyczny")

3. Nagroda Główna w kategorii recenzja/relacja

Krzysztof Marciniak za tekst Międzynarodowe Letnie Kursy Nowej Muzyki w Darmstadcie  ("Glissando")

4. Wyróżnienie dla debiutanta

Karolina Anna Pawłowska za tekst Ratując Pigmejów od zapomnienia  (meakultura.pl)

5. Nagroda Specjalna

David Pountney za tekst André Tchaikowsky: from Warsaw to Belmont via a wardrobe  ("The Guardian")

Dodatkowo w ramach konkursu przyznano:

Nagrodę Indywidualną Piotra Metza za tekst o muzyce popularnej

Dominik Gac za tekst Let The World Burn ("Gazeta Magnetofonowa")

Nagrodę Dyrektora-Redaktora Naczelnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla Jakuba Dymka za tekst Bez winylu (dwutygodnik.com)

Nagrodę Specjalną Sekcji Muzykologów Związku Kompozytorów Polskich za działalność na rzecz muzyki w radiu i telewizji dla Marka Zwyrzykowskiego

Podczas Gali Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych (28 maja 2017, Ul. Fredry 8, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Warszawa) poznamy laureatów:

- Nagrody Fundacji MEAKULTURA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki muzycznej

- Nagrody Publiczności za najlepszą książkę o muzyce wydaną w 2016 roku

LAUREATOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Jury obradowało w składzie:

dr Daniel Cichy (Przewodniczący)

Ewa Szczecińska

dr hab. Paweł Gancarczyk

dr hab. Waldemar Kuligowski

dr Miłosz Bembinow

Rafał Księżyk

dr Mariusz Gradowski

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ O MUZYCE WYDANĄ W ROKU 2016!

Zapraszamy na nową stronę konkursu