Koncepcja

Fundacja MEAKULTURA tworzy cykle wideo wykładów poświęconych różnym zagadnieniom związanym z kulturą muzyczną. Ich autorami są wybitni znawcy poruszanych tematów, głównie wykładowcy uniwersyteccy. Przykładem jest cykl nagrany dla czasopisma internetowego MEAKULTURA przez dra hab. Krzysztofa Moraczewskiego. Cieszy się on niesłabnącą popularnością wśród studentów kulturoznawstwa i muzykologii.

Zaletą tych nagrań (umieszczonych następnie w dziale Edukatornia czasopisma MEAKULTURA) jest ich przystępność w połączeniu z wysokim poziomem merytorycznym. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i przełamywaniu schematów typowej działalności edukacyjnej docierają one do wielu środowisk, osób z różnych miejsc w kraju, także niepełnosprawnych, stanowiąc alternatywę i uzupełnienie tradycyjnej edukacji kulturalnej.