Muzyka i... ?

...no właśnie – i...? MEAKULTURA chce pokazać, iż muzyka „poważna” pozostaje bliżej codzienności, niż mogłoby się wydawać. Nie jest zastrzeżona dla elitarnego grona specjalistów, nie musi przytłaczać nadmiarem patosu czy przeintelektualizowania. W ramach cyklu wykładów „Muzyka i...” przedstawiciele Fundacji mają zamiar zaprezentować, w sposób intrygujący dla odbiorcy, muzykę „klasyczną” oraz jej twórców w kontekście innej, dowolnie wybranej, dziedziny. Muzyka i... film, Muzyka i... literatura, Muzyka i... sport, a może… Muzyka i... reklama? Można dokończyć tę frazę w dowolny sposób. Muzyka klasyczna – wbrew pozorom – to niewyczerpane źródło inspiracji... również w popkulturze.