#MEAPREZENTACJE. Projekt "Escape from the shadows" - zaproszenie na koncert on-line

meaprezentacje-projekt-escape-from-the-shadows-zaproszenie-na-koncert-on-line

Zapraszamy na premierę koncertu online z dziełami polsko-żydowskich kompozytorów. Altowiolistka oraz kuratorka projektu Aleksandra Demowska-Madejska oraz pianista Wojciech Pyrć zaprezentują zbiór polskich i międzynarodowych premier fonograficznych wybitnych twórców.

29 października (czwartek), g. 21:30
premiera na Facebooku oraz kanale YouTube Aleksandry Demowskiej-Madejskiej

Projekt "Escape from the shadows" ma na celu przypomnienie artystycznemu światu i publiczności wartościowych, niemal zapomnianych dzieł, pozostających w cieniu koncertowego wykonawstwa kameralnego, przeznaczonego na altówkę z fortepianem. Polska premiera koncertowa utworów odbyła się w ramach IV Festiwalu WarszeMuzik w sierpniu 2020 roku.

Wystąpią:

Aleksandra Demowska-Madejska - altówka
Wojciech Pyrć - fortepian

Program:

Mieczysław Wajnberg - Sonata na altówkę i fortepian op.28 (1945/2008)
Karol Rathaus - Rapsodia Notturna op.66 (1950)
Ignacy Friedman - Romans op.32 (1910)
Jerzy Fitelberg - Serenada  (1943)
Aleksander Weprik - Kaddish op.6 (1925)
Koncert został zarejestrowany w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Reżyseria audio: Michał Bereza
Reżyseria video: Jan Sobczyński
Producent: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków
Patronat medialny: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Meakultura, Polmic