Mikrogrant Katowice Miasto Ogrodów dla Fundacji Meakultura

mikrogrant-katowice-miasto-ogrodow-dla-fundacji-meakultura

Już w grudniu, dzięki współpracy z naszym partnerem Katowice Miasto Ogrodów, na stronie www.meakultura.pl ukaże się nowy numer tematyczny ,,Muzyka na Śląsku - Konteksty''. Zawiera on teksty dotyczące śląskich kompozytorów i muzyków, muzyki ludowej i tradycyjnej. Szeroki przekrój tematyczny pozwoli na rozbudzenie zainteresowania czytelników bogactwem tego regionu i zainspiruje ich do dalszych poszukiwań naukowych i artystycznych. Naszym celem jest przedstawienie Śląska wszechstronnie – współcześnie i tradycyjnie, klasycznie i popularnie.

Katowice, jako miasto należące do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO oraz jeden z najważniejszych ośrodków muzycznych w Europie, promuje kulturę muzyczną w Polsce i na świecie. Pragniemy dołączyć do tej misji, honorując jednocześnie jeden z najbogatszych muzycznie regionów w Polsce – Śląsk. Nasze założenia zazębiają się - wspólne cele to między innymi:

• Propagowanie kultury muzycznej Polski

• Wskazanie na bogactwo kulturalne regionu

• Zapewnienie platformy dla debiutujących, utalentowanych twórców

• Łatwy dostęp do edukacji dla wszystkich zainteresowanych

• Realizacja postanowień projektu Kultura w sieci – dostęp do numeru całkowicie on-line.

Zapraszamy do czytania i do odkrywania bogactwa Śląska także na własną rękę. Mamy nadzieję, że teksty zebrane w numerze odkryją przed czytelnikami różne oblicza tego regionu. 

http://www.miasto-ogrodow.eu/

Opublikowano: 2020-12-02

Tekst: Redakcja

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.