Podsumowanie roku 2021

podsumowanie-roku-2021

Rok 2021 był dla Fundacji MEAKULTURA pełen wartościowych doświadczeń, projektów i współprac:

✅ Wydaliśmy wspólnie z prestiżowym wydawnictwem SCALA książkę "From Poland with Music. 100 Years of Polish Composers Abroad (1918-2018)", która ma światową dystrybucję. Książka wydana została dzięki Ministerstwu Spraw Zagranicznych i ZAiKS (LINK: https://bit.ly/3qqFz1C)

✅ Wraz z Maxem Skorwiderem zaprezentowaliśmy w Deutsches Polen-Institut e.V. wystawę plakatów pt. "Music Beyond Borders" finansowaną dzięki Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (LINK: https://bit.ly/3Hl0H05)

✅ W ramach programu Popojutrze 2.0 organizowanego przez SENSE Consulting rozpoczęliśmy realizację projektu "Muzyka równa matematyce czyli Save the Music dla edukacji". Jednocześnie staramy się o dofinansowanie naszego kolejnego projektu, który ma wzmocnić edukację formalną o wątki muzyczne.

✅ Zrealizowaliśmy wraz z Aleksandrą Sewerynik oraz Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS cykl wideo wykładów "Save the Music z prawem" (LINK: https://bit.ly/33QFD2Q)

✅ Uruchomiliśmy kolejną edycję studiów podyplomowych Muzyka i media w Collegium Civitas (LINK: https://bit.ly/312NxVZ), a także rozpoczęliśmy rekrutację na drugi kierunek naszych studiów: Komercjalizacja projektów w kulturze (LINK: https://bit.ly/3euGKHy)

✅ We współpracy z STOART na łamach czasopisma MEAKULTURA.pl przeprowadziliśmy cykl wywiadów pt. "Sto twarzy STOART", który chcemy kontynuować (LINK: https://bit.ly/3EuZPUv)

✅ Dalej rozwijamy pismo MEAKULTURA.pl - w tym roku powstało łącznie około 130 artykułów i 30 playlist muzycznych (LINK: https://bit.ly/3sKuCue)

 

 Poza tym:

  • W ramach kampanii społecznej Save the Music w dalszym ciągu walczyliśmy o propagowanie i ochronę naszych muzycznych idei.
  • Współpracowaliśmy z ekspertami i wolontariuszami. Kontynuowaliśmy szkolenia naszych podopiecznych z zakresu dziennikarstwa muzycznego oraz marketingu i komunikacji. Wspólnie uczyliśmy się umiejętności i kompetencji, które pomagają nam w rozwoju.
  •  Rozwijamy sieć kontaktów - współpracujemy np. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie nasza Fundacja jest omawiana na zajęciach (LINK: https://bit.ly/3FCBqhi), a także z Fundacją Ars Sine Qua Non w ramach projektu 3V - Vision Viola Voyage.

 

Nie zatrzymujemy się. Nadchodzący rok to nowe wyzwania i możliwości. Jesteśmy przekonani, że będzie dla nas równie istotny. 

 

Dziekujemy, ze jestescie z nami - wspierajcie z nami niezależną i wartosciową kulturę. To dzieki niej jesteśmy ludźmi. ❤️

 

 

 

Opublikowano: 2021-12-28

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.