"Save the Music z prawem"

save-the-music-z-prawem

Przedstawiamy nowy projekt w ramach naszej kampanii społecznej o nazwie "Save the Music z prawem". Będzie on obejmował cykl filmików eksperckich dotyczących prawa autorskiego, nagranych z udziałem dr Aleksandry Sewerynik. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Tematyka filmików będzie obejmowała zagadnienia prawne, które są kluczowe dla działania artystów, lecz często nie są one poprawnie rozumiane, a niekiedy nawet w ogóle znane. W przestrzeni publicznej brakuje miejsca, gdzie można byłoby nieodpłatnie zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami prawa autorskiego, stąd chcemy przekazać tę widzę w sposób przystępny i darmowy. Zależy nam także na tym, aby obalać powszechnie krążące mity, omawiać kwiestie zawierania umów, rozliczania tantiemów, zgłaszania utworów czy pozyskiwania licencji. 

Wykłady prowadzi dr Aleksandra Sewerynik - ekspert w zakresie prawa autorskiego oraz dyrygent chóralny. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Współpracuje z kancelarią Hasik i Partnerzy, która specjalizuje się prawie własności intelektualnej i ochronie reputacji. Jest również wykładowczynią na naszych studiach "Muzyka w Mediach". http://prawoautorskie.sewerynik.pl

Już za tydzień ukaże się pierwszy odcinek serii!

 

 

Opublikowano: 2021-04-09

 

Lubisz dobrą muzykę? Interesujesz się szeroko pojętą kulturą? Potrzebujesz odbyć staż lub praktyki?

Wszystko to możesz znaleźć właśnie u nas! Poszukujemy ludzi z pasją, którzy poświęcą swój wolny czas, żeby pomagać nam dbać o wartościową muzykę. Nie jest ważne, czy masz wykształcenie muzyczne albo inną specjalizacje – dla nas liczy się tylko chęć pomocy. Każda para rąk jest na wagę złota. Napisz do nas na sekretariat@fundacjameakultura.pl.

CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM

Organizujemy także staże i praktyki w ramach czasopisma meakultura.pl. Jest to miejsce otwarte na stałą współpracę, jak i publikację pojedynczych tekstów.

Potrzebujemy też ludzi, którzy wesprą nasze działa PR-owe. Wystarczy napisać do nas na adres: wspolpraca@meakultura.pl.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.