ENGLISH HERE

Wierzymy, że dobra muzyka powstaje z pasji, dlatego naszym celem jest tę pasję pobudzać, wspierać i promować. Fundację MEAKULTURA tworzą ludzie z różnych środowisk, których łączy miłość do muzyki i chęć jej promowania na wielorakich płaszczyznach w jak najbardziej oryginalny, ale też profesjonalny sposób.

Podstawę naszych działań tworzy triada "Muzyka-Edukacja-Artyści" i to wokół niej wyznaczamy sobie kolejne cele, jak między innymi:

  • promocja wartościowej muzyki różnych gatunków,
  • działalność koncertowa i wydawnicza,
  • realizacja projektów edukacyjnych,
  • wspieranie profesjonalnego dziennikarstwa muzycznego, a także działań naukowców, twórców, wykonawców, producentów i festiwali (godnych uwagi ze względu na wysoką jakość artystyczną).

 

PORTFOLIO FUNDACJI

 

 

NASZ SPOT REKLAMOWY

Zarząd i Rada FUNDACJI

dr Marlena Wieczorek - prezes fundacji

Muzykolog i manager kultury, inicjatorka powstania Fundacji i czasopisma MEAKULTURA, jest autorką większości projektów organizacji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zarówno od strony stricte naukowej, jak i związanej z kierowaniem wymagającymi projektami. Stypendystka MKiDN.

dr Ewa Schreiber - wiceprezes fundacji

Muzykolog, magister filozofii i krytyk muzyczny. Interesuje się zastosowaniem pojęć metafory i ironii w odniesieniu do muzyki oraz refleksją kompozytorów II poł. XX w. Jako krytyk specjalizuje się w twórczości młodego pokolenia. Autorka książki „Muzyka i metafora. Koncepcje kompozytorskie P. Schaeffera, R.M. Schafera i G. Griseya", za którą otrzymała Nagrodę NCK oraz Nagrodę im. Ks. Prof. H.Feichta. Wykłada w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu.

dr hab. Rafał Zapała - rada fundacji

Kompozytor, magister dyrygentury chóralnej, improwizator (pianista, perkusista, live electronics), artysta dźwięku, adiunkt w Zakładzie Kompozycji i pracownik Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego muzyka jest prezentowana na festiwalach muzyki współczesnej, w jazzowych klubach, scenach muzyki eksperymentalnej oraz w otwartych przestrzeniach miejskich.

dr Aneta Derkowska - rada fundacji

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na historii muzyki XX wieku, w szczególności teorii i historii opery. Autorka wielu recenzji koncertów i festiwali muzycznych, a także monografii poświęconej twórczości Bernadetty Matuszczak.

 

Stali Współpracownicy

Anna Wyżga

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim (2016) i Rytmiki na Akademii Muzycznej w Krakowie (2019). Zawodowo nauczycielka przedmiotów teoretycznych w szkole średniej i rytmiki w przedszkolach. Współpracuje z Fundacją MEAKULTURA przy kampanii społecznej Save the Music oraz jako redaktor i dziennikarz w czasopiśmie meakultura.pl.

Magdalena Ciecierska-Nowicka

Polonistka i muzykolog, doktorantka w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów muzykologicznych studiowała także na Karl-Franzens-Universität w Grazu. W ramach pracy doktorskiej przygotowuje monografię dotyczącą działalności i twórczości krytyczno-muzykologicznej Andrzeja Chłopeckiego. Z Fundacją MEAKULTURA współpracuje od początku jej powstania.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.