Badania wiedzy o muzyce w szkole podstawowej
W minionym tygodniu w klasach Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie uczniowie klas 4-7 zostali „przetestowani”. Testy obejmowały wiedzę muzyczną na poziomie danej klasy. Należało wykazać się ogólna wiedzą muzyczną dotyczącą np. budowy i brzmienia instrumentów muzyczny tych tradycyjnych i nietypowych.
Nasza fundacja miała przyjemność wspierać te zadania – przygotowaliśmy masę ciekawych materiałów np. fiszki, karty pracy, przykłady dźwiękowe, scenariusze lekcyjne dla klas 4,5,6,7. Wszystkie działania miały na celu zbadanie poziomu wiedzy z przedmiotu muzyka. Fundacja chce zwrócić uwagę, jak ważny dla rozwoju emocjonalnego dziecka jest kontakt z muzyką, kreatywność dziecka. Testy posłużą również do utworzenia nowego podręcznika do muzyki.
Uczniowie z testami poradzili sobie śpiewająco!