Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Bardzo dziękujemy za wspieranie naszej Fundacja Meakultura, dzięki czemu w 2023 udało nam się, m.in.:
– napisać i wydać książkę „Muzyka dla myślących. Przewodnik po stereotypach muzycznych” (więcej: https://fundacjameakultura.pl/…/muzyka-dla-myslacych…/)
– prowadzić pismo MEAKULTURA.pl
– stworzyć wystawę Music NON STOP z plakatami Max Skorwider mówiącej o roli muzyki w życiu człowieka (w ramach kampanii społecznej Save the Music, wernisaż miał miejsce 07.12.2023 roku w Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie). Dziękujemy 100x Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS 🙂
– nagrać video wykłady (Save the Music z prawem z Aleksandra Sewerynik – Prawo Muzyki), ponownie dzięki wsparciu ZAiKS, podcasty prawne z Anną Wilińską-Zelek oraz przeprowadzić wywiady z Artystami w ramach syklu Sto twarzy STOART (dzięki STOART – Związek Artystów Wykonawców, jak sama nazwa wskazuje:)
– ogłosić wspólnie z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu konkurs na nauczycieli i wykładowców na najlepszy scenariusz lekcji włączający muzykę w zakres innych przedmiotów (projekt jest kontynuacją grantu „Muzyka równa matematyce”, jaki otrzymaliśmy z SENSE consulting)
– zainaugurować cykle flashmobów „Bach w piach” czyli spontaniczne koncerty edukacyjne dla dzieci bawiących się w piaskownicach (Hashtag Ensemble w Warszawie oraz Ambasador kampanii społecznej Save the Music – Christoph Tymendorf Violist w Trójmieście, z którym prowadzimy obecnie zbiórkę środków na zakup „najlepszej altówki na świecie” dla polskich artystów)
– podpisać porozumienie z fundacją trzeci.org i zjednoczyć Ekspertów wokół think tanku ds kultury, o którym wkrótce usłyszycie i który – mamy nadzieje – będzie także watchdogiem. Jest to niezwykle potrzebna inicjatywa wynikająca z doświadczeń obu organizacji
W 2024 roku nie zwalniamy tempa dlatego bardzo prosimy Was o przekazanie nam 1,5%. Z tych środków chcemy przede wszystkim:
– rozwinąć think tank wdrażając konkretne działania
– przetłumaczyć Instrumentownik, by następnie wydać go drukiem poza Polską: edukacja.savethemusic.eu/instrumentownik
– utrzymywać redakcję meakultura.pl (to już 12 rok:).
Ale to nie wszystko…
Dziękujemy Wam z całego serca.
chopin ostrzejszy