Zaproszenie do webinaru „Jak rozwijać stabilnie i uczciwie wartościowe projekty kulturalne w niezależnych organizacjach pozarządowych?”
Fundacja trzeci.org, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Meakultura oraz Zespół OFOP „Proste prawo dla NGO” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnym webinarium: Jak rozwijać stabilnie i uczciwie wartościowe projekty kulturalne w niezależnych organizacjach pozarządowych?
Przykładowe zagadnienia będą dotyczyły formalnoprawnych aspektów działalności organizacji pozarządowych, typu:
– biurokracja i formalności związane z bieżącą działalnością oraz realizacją zadań publicznych,
– odpowiedzialność materialna za prowadzoną działalność (odpowiedzialność za zaległości podatkowe),
-organizacja – petent urzędu, realizujący taniej zadania publiczne.
Poza tym chcemy porozmawiać o problemie pieniędzy w trzecim sektorze:
– zależność od polityków i urzędników (upolitycznienie konkursów, mała dywersyfikacja źródeł przychodów, „grantoza”),
– brak stałych źródeł przychodów (regularnych darowizn, sprzedaży, kapitału żelaznego),
– organizacje jako rywale w ubieganiu się o pieniądze z tego samego źródła,
– nierówność w dostępie do zasobów (ngo – administracja)
zarobki w trzecim sektorze.
Terminy:
08.11.2023 r. (środa) godzina 9:00-13:00
29.11.2023 r. (środa) godzina 16:00-20:00
Prowadzący: Krzysztof Jakubowski – Absolwent Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego Promengo edycja 2019 (Program Menadżerowie NGO). Stypendysta Fundacji im. Lesława A. Pagi. Działacz pozarządowy. Fundator i Prezes Fundacji Wolności (Fundacja Wolności). Autor publikacji o współudziale obywateli w decydowaniu o sprawach lokalnych. Człowiek Roku 2017 wg Kapituły konkursu Dziennika Wschodniego. Członek Sieć Obywatelska – Watchdog Polska. Kontakt i sprawy organizacyjne:
Tomasz Pawłowski, tel. 691-275-411 e-mail: kontakt@trzeci.org
Udział w webinarium jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużej ilości chętnych, będziemy kontaktować się indywidualnie, proponując ewentualne spotkanie w innym terminie.
E-mail: kontakt@trzeci.org
Nasze webinary związane są z projektem think tanku na rzecz kultury, jaki Fundacja Meakultura rozwija wraz z trzeci.org, wnioski z webinarów zostaną uwzględnione w publikacji.