SAVE THE MUSIC

Dobrą muzykę można propagować różnymi sposobami. Jednym z nich jest głośne mówienie o tym, co w sztuce wartościowe i ważne, również za pomocą… stroju! Bo czy można wyrazić swoją postawę równie dobitnie, jak poprzez ubranie?

Fundacja MEAKULTURA pragnie wyjść z ofertą do każdego, komu bliska jest idea popularyzowania muzycznego dziedzictwa oraz promowanie artystów z kręgu muzyki, mody i grafiki. Zwracamy się do wszystkich ceniących dobrą muzykę i oryginalny ubiór.

Fundacja MEAKULTURA wspiera wartościową muzykę i wybitnych twórców, dlatego w swoim projekcie społeczno-edukacyjnym pt. „Save The Music” chce przybliżyć postacie genialnych, często zapomnianych kompozytorów i muzyków. W oryginalny i atrakcyjny sposób pragnie wzbudzić zainteresowanie społeczeństwa życiem i twórczością artystów, którzy stworzyli światowe dziedzictwo muzyczne (począwszy od klasyki, poprzez jazz, muzykę etniczną i popularną).

Akcja będzie mieć zasięg nie tylko ogólnopolski, ale i światowy. Międzynarodowy charakter kampanii podkreśla jej hasło w języku angielskim.

Nasze projekty:

• wystawy:
    • wystawa plakatów „Muzyka wiodąca ludzi na barykady” – WIĘCEJ
    • wystawa plakatów „Music beyond borders” – WIĘCEJ
  • książki:
    • Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918–2018) – WIĘCEJ
    • Poland with Music. 100 Years of Polish Composers Abroad (1918-2018)
  • wideowykłady:
    • „Save the Music z prawem” – nagrania z udziałem dr Aleksandry Sewerynik – WIĘCEJ
    • „Emocje a muzyka” – nagrania z udziałem dr hab. Magdaleny Szpunar, prof. UJ
  • kolekcja ubrań – WIĘCEJ